Działania projektu - konferencja podsumowująca
- Szczegóły
-
Utworzono: środa, 19, grudzień 2007 13:34
-
Poprawiono: wtorek, 30, kwiecień 2013 14:40
-
Administrator
-
Odsłony: 9944
Konferencja zakończeniowa miała na celu przedstawienie wypracowanemu optymalnemu modelu rozwoju gminy Sosnowica, która odbyła się 14 grudnia 20076 roku w Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy. Na konferencję zaproszono dwunastu wykładowców, którzy przedstawili następujące zagadnienia dotyczące Projektu:
Uwarunkowania środowiskowo – przyrodnicze gminy Sosnowica jako potencjalny czynnik rozwoju gminy
- Mgr Łukasz Czobot specjalista terenowy w Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Lublinie „Uwarunkowania glebowe gminy Sosnowica w kontekście innowacyjnego planu rozwoju”
zobacz wykład w pdf
- Mgr inż. Andrzej Karaś prezes Zarządu – dyrektor Lubelskiej Fundacji Ochrony Środowiska Naturalnego „Aktualny stan środowiska na terenie gminy Sosnowica w zakresie jakości powietrza atmosferycznego i wód powierzchniowych
zobacz wykład w pdf - część I powietrze, część II woda
Dzieje gminy Sosnowica. Analiza potencjału historycznego - Dr Dariusz Tarasiuk adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
zobacz wykład w pdf
Dywersyfikacja działalności rolniczej jednym z elementów innowacyjnego planu rozwoju gminy
- Mgr Magdalena Szczepanik specjalista ds. Oceny Producenta w Jednostce Certyfikującej Ekogwarancja PTRE Sp. Z o.o. w Lublinie – „Założenia programowe rozwoju rolnictwa ekologicznego na terenie gminy Sosnowica”
zobacz wykład w pdf
- Mgr Kajetan Kościk starszy technik Katedry Produkcji Roślinnej i Agrobiznesu Wydziału Zamiejscowego w Zamościu Akademii Rolniczej w Lublinie – „Bilans energetyczny dotyczący odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Sosnowica – możliwości rozwoju roślin energetycznych w gospodarstwach rolniczych gminy”
zobacz wykład w pdf
- Mgr inż. Jadwiga Tatara specjalista ds. szkoleń i doradztwa EURO-ARO Consulting w Lublinie oraz wykładowca z agroturystyki na Wydziale Kulturoznawstwo Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie – „Wioska turystyczna jedna z dróg wspierania rozwoju agroturystyki. Turystyka wiejska, ekoturystyka i agroturystyka szansą rozwoju gminy Sosnowica
zobacz wykład w pdf
Analiza potencjałów rozwoju gminy Sosnowica
- Mgr Andrzej Tucki z Zakładu Geografii Regionalnej Uniwerystetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie - "Potencjały i uwarunkowania rozwoju funkcji turystycznych i rekreacyjnych w gminie Sosnowica"
zobacz wykład w pdf
- Dr Monika Hurba z Zakładu Zagospodarowania Przestrzennego i Urbanistyki w Lublinie Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie" Zbiorcze potencjały i uwarunkowania rozwoju gminy Sosnowica"
zobacz wykład w pdf
Koncepcja innowacyjnego planu rozwoju gminy Sosnowica - program rozwoju, warunki , kierunki wiodące
- Doc. dr arch. Romuald Dylewski - kierownik Zakładu Zagospodarowania Przestrzennego i Urbanistyki w Lublinie Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie "Innowacyjny plan rozwoju Gminy Sosnowica - synteza autorska"
zobacz wykład w pdf
- Mgr inż. arch. Anna Polska z Zakładu Zagospodarowania Przestrzennego i Urbanistyki w Lublinie Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie " Środowisko Kulturowe Gminy Sosnowica"
zobacz wykład w pdf
- mrg Emilia Niećko zastepca dyrektora Biura Planowania Przestrzennego w Lublinie "Opinia do koncepcji innowacyjnego Planu Rozwoju Gminy Sosnowica; program rozwoju, warunki i kierunki wiodące"
zobacz opinię w pdf
- prof. dr hab. Krzysztof Wojciechowski z Katedry Turystyki i Rekreacji Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej Akademi Wychowana Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie i Instytutu Nauk o Ziemi Wydziału Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie "Opinia o opracowaniu pn: Opracowanie Innowacyjnego Planu Rozwoju Gminy Sosnowica".
zobacz opinię w pdf
Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich w Sosnowicy. Na stole królowały tradycyjne potrawy lokalnej kuchni Polesia Lubelskiego.




